Berita Terkini - Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) http://maim.gov.my Tue, 21 Aug 2018 14:40:39 +0800 Open Source Excellence RSS Feeder en-gb Anak Asnaf Tekad Capai Keputusan Terbaik http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/853-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-terbaik http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/853-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-terbaik 1708189

MELAKA TENGAH- Majlis Agama Islam Melaka(MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan sentiasa melaksanakan program berbentuk ilmiah kepada anak-anak asnaf MAIM seluruh negeri ini. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:30:46 +0800
Sambutan Aidiladha Peringkat Negeri Melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/852-sambutan-aidiladha-peringkat-negeri-melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/852-sambutan-aidiladha-peringkat-negeri-melaka 17081810

"SAMBUTAN AIDILADHA PERINGKAT NEGERI MELAKA"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:29:48 +0800
Adakah Wajib Bayar Zakat Simpanan & ASB http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/851-adakah-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/851-adakah-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb 17081811

"ADAKAH WAJIB BAYAR ZAKAT SIMPANAN DAN ASB"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:25:28 +0800
Aidiladha dan Ibadah Korban http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/850-aidiladha-dan-ibadah-korban http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/850-aidiladha-dan-ibadah-korban 17081812

"AIDILADHA DAN IBADAH KORBAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:21:47 +0800
Anak Asnaf Ikuti Bengkel Pecutan UPSR http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/847-anak-asnaf-ikuti-bengkel-pecutan-upsr http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/847-anak-asnaf-ikuti-bengkel-pecutan-upsr 1008189

MELAKA TENGAH- Majlis Agama Islam Melaka(MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan telah melaksanakan Bengkel Skor A anak asnaf MAIM bagi menghadapi peperiksaan Ujian Penilaian Sekolah Rendah (UPSR) yang akan datang. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Mon, 13 Aug 2018 15:22:13 +0800
Sambutan AidilAdha http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/846-sambutan-aidiladha1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/846-sambutan-aidiladha1 10081810

''SAMBUTAN AIDILADHA"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 16:40:32 +0800
Hasil Tanaman Membawa Keberkatan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/845-hasil-tanaman-membawa-keberkatan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/845-hasil-tanaman-membawa-keberkatan 10081811

''HASIL TANAMAN MEMBAWA KEBERKATAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 15:45:27 +0800
AKTIVITI MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/844-aktiviti-maim218 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/844-aktiviti-maim218 10081812

''AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 15:42:12 +0800
Perkukuh Agensi Agama Demi Maslahah Ummah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/843-perkukuh-agensi-agama-demi-maslahah-umat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/843-perkukuh-agensi-agama-demi-maslahah-umat 0308189

"PERKUKUH AGENSI AGAMA DEMI MASLAHAH UMMAH"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:04:29 +0800
Fitnah Membawa Kehancuran http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/842-fitnah-membawa-kehancuran1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/842-fitnah-membawa-kehancuran1 03081810

"FITNAH MEMBAWA KEHANCURAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:03:14 +0800
Kisah Qarun Bin Yashar: Doa Nabi Musa kepada Allah SWT http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/841-doa-nabi-musa http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/841-doa-nabi-musa 03081811

"KISAH QARUN BIN YASHAR: DOA NABI MUSA KEPADA ALLAH SWT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:00:31 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/840-aktiviti-maim030818 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/840-aktiviti-maim030818 03081812

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 09:56:11 +0800
MAIM,MAIS Erat Kerjasama http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/839-maim-mais-erat-kerjasama http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/839-maim-mais-erat-kerjasama 2707189

SHAH ALAM- Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) telah mengambil langkah proaktif mengadakan lawatan kerja sehari ke Majlis Agama Islam Selangor (MAIS) baru-baru ini. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 11:03:48 +0800
Tuntutan Berpakaian Sopan dan Menutup Aurat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/838-tuntutan-berpakaian-sopan-dan-menutup-aurat1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/838-tuntutan-berpakaian-sopan-dan-menutup-aurat1 27071810

"TUNTUTAN BERPAKAIAN SOPAN DAN MENUTUP AURAT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 10:54:59 +0800
Gandingkan Ibadah Solat & Ibadah Zakat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/837-gandingkan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/837-gandingkan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat 27071811

"GANDINGKAN IBADAH SOLAT DAN IBADAH ZAKAT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 10:52:57 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/836-aktiviti-88 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/836-aktiviti-88 27071812

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 10:51:24 +0800
Kekalkan Integriti dan Jatidiri Guru http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/835-kekalkan-integriti-dan-jatidiri-guru http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/835-kekalkan-integriti-dan-jatidiri-guru 2007189

JASIN-Setiap guru khususnya guru sekolah rendah agama (SRA) Jabatan Agama Islam Melaka (JAIM) perlu memainkan peranan yang besar untuk memastikan segala ilmu yang dicurah dapat dimanfaat oleh setiap murid.

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 20 Jul 2018 16:24:38 +0800
Hukum Mempersendakan Agama Islam http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/834-hukum-mempersendakan-agama-islam http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/834-hukum-mempersendakan-agama-islam 20071810

"Hukum Mempersedakan Agama Islam"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 20 Jul 2018 16:22:26 +0800
Kisah Qarun Bin Yashar: Doa Nabi Musa kepada Allah SWT http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/833-doa-nabi-musa-kpd-allah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/833-doa-nabi-musa-kpd-allah 20071811

"Kisah Qarun bin Yashar : Doa Nabi Musa kepada Allah SWT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 20 Jul 2018 16:17:26 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/832-aktiviti26 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/832-aktiviti26 20071812

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 20 Jul 2018 16:15:40 +0800
Perkasa Peranan Baitulmal http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/828-perkasa-peranan-baitulmal http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/828-perkasa-peranan-baitulmal 13071811

MELAKA TENGAH : Baitulmal merupakan sebuah institusi yang berfungsi untuk menyelenggarakan segala harta umum atau tempat penyimpanan barang-barang berharga dan juga pusat pelaburan harta umat Islam. Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) memainkan peranan melaksanakan fungsi Baitulmal menjadi tempat rujukan untuk pembangunan yang ada. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 13 Jul 2018 09:38:58 +0800
Pengenalan Kepada Enakmen Kesalahan Syariah Negeri Melaka (1991) http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/827-pengenalan-enakmen-syariah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/827-pengenalan-enakmen-syariah 13071812

"PENGENALAN KEPADA ENAKMEN KESALAHAN SYARIAH NEGERI MELAKA (1991)"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 13 Jul 2018 09:35:41 +0800
Qadha Zakat: Satu Kewajipan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/826-qadha-zakat-1-kewajipan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/826-qadha-zakat-1-kewajipan 13071813

"QADHA ZAKAT: SATU KEWAJIPAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 13 Jul 2018 09:30:24 +0800
Persoalan Wakaf http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/825-persoalan-wakaf http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/825-persoalan-wakaf 13071814

"PERSOALAN WAKAF"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 13 Jul 2018 09:21:30 +0800
Fahami Istilah Wang Tidak Patuh Syariah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/824-fahami-istilah-wang-tidak-patuh-syariah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/824-fahami-istilah-wang-tidak-patuh-syariah 0607189

Sebagai sebuah organisasi ulung yang bertanggungjawab mentadbir dan memegang amanah harta-harta orang Islam Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) berperanan untuk menyampaikan maklumat dan pengetahuan kepada semua umat Islam berkenaan pentingnya mengurus harta secara bijaksana sebagaiman yang dituntut oleh hukum syarak.

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 06 Jul 2018 15:31:23 +0800
Larangan Meninggalkan Solat Jumaat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/823-larangan-meninggalkan-solat-jumaat1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/823-larangan-meninggalkan-solat-jumaat1 06071810

"LARANGAN MENINGGALKAN SOLAT JUMAAT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 06 Jul 2018 15:29:33 +0800
Wajib Bayar Zakat Simpanan & Pinjaman ASB http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/822-wajib-bayar-zakat-simpanan-pinjaman-asb http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/822-wajib-bayar-zakat-simpanan-pinjaman-asb 06071811

"WAJIB BAYAR ZAKAT SIMPANAN & PINJAMAN ASB"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 06 Jul 2018 15:25:38 +0800
Soal Jawab Wakaf http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/821-soal-jawab-wakaf http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/821-soal-jawab-wakaf 06071812

"SOAL JAWAB WAKAF"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 06 Jul 2018 15:23:44 +0800
Saham Wakaf, Saham Akhirat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/820-saham-akhirat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/820-saham-akhirat 2906189

MELAKA TENGAH- Amalan dan budaya berwakaf adalah tradisi zaman berzaman umat Islam dan jika diteliti dari sejarah zaman kerajaan Islam lampau membuktikan terdapat pelbagai bentuk amalan wakaf.

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 29 Jun 2018 17:05:53 +0800
Fadilat Puasa Enam http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/819-fadilah-enam http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/819-fadilah-enam 29061810

"FADILAT PUASA ENAM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 29 Jun 2018 17:04:43 +0800