Berita Terkini - Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) http://maim.gov.my Tue, 16 Oct 2018 11:19:37 +0800 Open Source Excellence RSS Feeder en-gb Perkasa Institusi Agama Negeri http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/869-perkasa-institusi-agama-negeri http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/869-perkasa-institusi-agama-negeri 0510185

MELAKA TENGAH- Kakitangan dan pegawai agensi agama di negeri ini diingatkan untuk sentiasa memantapkan personaliti dan ilmu mereka dalam mentadbir sesebuah agensi.

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 05 Oct 2018 15:07:25 +0800
Premis MAIM untuk disewa http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/868-premis-maim-untuk-disewa http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/868-premis-maim-untuk-disewa 0510186

"PREMIS MAIM UNTUK DISEWA" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 05 Oct 2018 11:54:03 +0800
Adakah Kita Wajib Bayar Zakat Simpanan & ASB http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/867-adakah-kita-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/867-adakah-kita-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb 0510187

"ADAKAH KITA WAJIB BAYAR ZAKAT SIMPANAN & ASB" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 05 Oct 2018 11:50:10 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/866-aktivitimaim051018 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/866-aktivitimaim051018 0510188

"AKTIVITI MAIM" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 05 Oct 2018 11:47:43 +0800
Menyantuni Umat Membawa Rahmat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/865-menyantuni-umat-membawa-rahmat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/865-menyantuni-umat-membawa-rahmat 2809185

"MENYANTUNI UMAT MEMBAWA RAHMAT" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 28 Sep 2018 10:01:26 +0800
Akibat Buruk Hamil Luar Nikah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/864-akibat-buruk-hamil-luar-nikah2 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/864-akibat-buruk-hamil-luar-nikah2 2809186

"AKIBAT BURUK HAMIL LUAR NIKAH" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 28 Sep 2018 09:59:13 +0800
Gadingan Ibadah Solat dan Ibadah Zakat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/863-gandingan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat2 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/863-gandingan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat2 2809187

"GANDINGAN IBADAH SOLAT DAN IBADAH ZAKAT" 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 28 Sep 2018 09:56:19 +0800
AKTIVITI MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/862-aktiviti-maim280918 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/862-aktiviti-maim280918 2809188

""AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 28 Sep 2018 09:54:29 +0800
Anak Asnaf Tekad Capai Keputusan Cemerlang SPM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/861-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-cemerlang-spm http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/861-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-cemerlang-spm 2109185

MASJID TANAH- Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan telah melaksanakan Bengkel Kembara Latihan SPM Anak Asnaf MAIM bagi menghadapi peperiksaan yang berkenaan akan datang. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 21 Sep 2018 16:06:49 +0800
Pensijilan Halal Malaysia di Negeri Melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/860-halal-melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/860-halal-melaka 2109186

"PENSIJILAN HALAL MALAYSIA NEGERI MELAKA"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 21 Sep 2018 15:58:13 +0800
Bagaimana zakat boleh menambahkan harta http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/859-bagaimana-zakat-boleh-menambahkan-harta http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/859-bagaimana-zakat-boleh-menambahkan-harta 2109187

"BAGAIMANA ZAKAT BOLEH MENAMBAHKAN HARTA?"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 21 Sep 2018 15:54:33 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/858-aktiviti-maim20181 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/858-aktiviti-maim20181 2109188

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 21 Sep 2018 10:40:33 +0800
Anak Asnaf Ikuti Bengkel Smart Learning PT3 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/857-anak-asnaf-ikuti-smart-learning http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/857-anak-asnaf-ikuti-smart-learning 0709189

MELAKA TENGAH- Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan telah melaksanakan Bengkel Smart Learning PT3 Asnaf MAIM bagi menghadapi Peperiksaan Pentaksiran tingkatan tiga yang akan datang. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 07 Sep 2018 16:10:16 +0800
Sambutan Kemerdekaan Yang ke 61 Tahun http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/856-ucapan-merdeka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/856-ucapan-merdeka 07091810

"SAMBUTAN KEMERDEKAAN KE 61 TAHUN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 07 Sep 2018 16:06:58 +0800
Gandingan Ibadah Solat dan Ibadah Zakat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/855-gandingan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/855-gandingan-ibadah-solat-dan-ibadah-zakat 07091811

"GANDINGAN IBADAH SOLAT DAN IBADAH ZAKAT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 07 Sep 2018 15:23:26 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/854-aktiviti-maim0709 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/854-aktiviti-maim0709 07091812

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 07 Sep 2018 15:20:51 +0800
Anak Asnaf Tekad Capai Keputusan Terbaik http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/853-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-terbaik http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/853-anak-asnaf-tekad-capai-keputusan-terbaik 1708189

MELAKA TENGAH- Majlis Agama Islam Melaka(MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan sentiasa melaksanakan program berbentuk ilmiah kepada anak-anak asnaf MAIM seluruh negeri ini. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:30:46 +0800
Sambutan Aidiladha Peringkat Negeri Melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/852-sambutan-aidiladha-peringkat-negeri-melaka http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/852-sambutan-aidiladha-peringkat-negeri-melaka 17081810

"SAMBUTAN AIDILADHA PERINGKAT NEGERI MELAKA"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:29:48 +0800
Adakah Wajib Bayar Zakat Simpanan & ASB http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/851-adakah-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/851-adakah-wajib-bayar-zakat-simpanan-asb 17081811

"ADAKAH WAJIB BAYAR ZAKAT SIMPANAN DAN ASB"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:25:28 +0800
Aidiladha dan Ibadah Korban http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/850-aidiladha-dan-ibadah-korban http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/850-aidiladha-dan-ibadah-korban 17081812

"AIDILADHA DAN IBADAH KORBAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 17 Aug 2018 10:21:47 +0800
Anak Asnaf Ikuti Bengkel Pecutan UPSR http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/847-anak-asnaf-ikuti-bengkel-pecutan-upsr http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/847-anak-asnaf-ikuti-bengkel-pecutan-upsr 1008189

MELAKA TENGAH- Majlis Agama Islam Melaka(MAIM) melalui Bahagian Pembangunan Insan telah melaksanakan Bengkel Skor A anak asnaf MAIM bagi menghadapi peperiksaan Ujian Penilaian Sekolah Rendah (UPSR) yang akan datang. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Mon, 13 Aug 2018 15:22:13 +0800
Sambutan AidilAdha http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/846-sambutan-aidiladha1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/846-sambutan-aidiladha1 10081810

''SAMBUTAN AIDILADHA"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 16:40:32 +0800
Hasil Tanaman Membawa Keberkatan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/845-hasil-tanaman-membawa-keberkatan http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/845-hasil-tanaman-membawa-keberkatan 10081811

''HASIL TANAMAN MEMBAWA KEBERKATAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 15:45:27 +0800
AKTIVITI MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/844-aktiviti-maim218 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/844-aktiviti-maim218 10081812

''AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 10 Aug 2018 15:42:12 +0800
Perkukuh Agensi Agama Demi Maslahah Ummah http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/843-perkukuh-agensi-agama-demi-maslahah-umat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/843-perkukuh-agensi-agama-demi-maslahah-umat 0308189

"PERKUKUH AGENSI AGAMA DEMI MASLAHAH UMMAH"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:04:29 +0800
Fitnah Membawa Kehancuran http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/842-fitnah-membawa-kehancuran1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/842-fitnah-membawa-kehancuran1 03081810

"FITNAH MEMBAWA KEHANCURAN"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:03:14 +0800
Kisah Qarun Bin Yashar: Doa Nabi Musa kepada Allah SWT http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/841-doa-nabi-musa http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/841-doa-nabi-musa 03081811

"KISAH QARUN BIN YASHAR: DOA NABI MUSA KEPADA ALLAH SWT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 10:00:31 +0800
Aktiviti MAIM http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/840-aktiviti-maim030818 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/840-aktiviti-maim030818 03081812

"AKTIVITI MAIM"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 03 Aug 2018 09:56:11 +0800
MAIM,MAIS Erat Kerjasama http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/839-maim-mais-erat-kerjasama http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/839-maim-mais-erat-kerjasama 2707189

SHAH ALAM- Majlis Agama Islam Melaka (MAIM) telah mengambil langkah proaktif mengadakan lawatan kerja sehari ke Majlis Agama Islam Selangor (MAIS) baru-baru ini. 

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 11:03:48 +0800
Tuntutan Berpakaian Sopan dan Menutup Aurat http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/838-tuntutan-berpakaian-sopan-dan-menutup-aurat1 http://maim.gov.my/index.php/my/berita-terkini/838-tuntutan-berpakaian-sopan-dan-menutup-aurat1 27071810

"TUNTUTAN BERPAKAIAN SOPAN DAN MENUTUP AURAT"

]]>
user4@maim.gov.my (user4) Fri, 27 Jul 2018 10:54:59 +0800